Barion Pixel

Málnalevél tea, mint szülésindító csodaszer?

Málnalevél tea, mint szülésindító csodaszer?

Sokan a házi szülésindítás csodaszereként emlegetik. Én azt vallom, hogy amíg a szervezet önmagától nincs felkészülve a szülés megindulására, addig egy csodaszer sem fog működni. Ehelyett csak plusz stresszforrások lehetnek a kismamának, hogy ez vagy az esetleg miért nem akar működni és mit ront el.

Viszont a málnalevél teának van néhány jótékony hatása, ami segíthet a szülésre készülés alatt és a szülés során is.

  • Méhizom-erősítő hatás: Tonizálja és erősíti a méh izmait, ezáltal segíthet a szülési folyamatban. Rövidebb lehet az aktív vajúdás, így a szülés időtartama.
  • Rengeteg vitamin van benne: Pl Vas- és egyéb tápanyagok forrása: Ezek már a várandósság alatt is hasznosak és jó energiaforrás lehet a szülés idején is.
  • Méregtelenítő, salaktalanító hatása révén pedig az utolsó hetekben kitisztítja a bélrendszert, ez megkönnyítheti akár a vajúdás elindulását is.
  • Van olyan kutatás is, ami arról beszél, hogy a vajúdás alatt fogyasztva fájdalomcsillapító hatású lehet. Természetesen ehhez fontos, hogy az anyának jól essen fogyasztani, szeresse az ízét. Én úgy vittem magammal, hogy lehűtöttem szinte jegesre és kortyonként ittam. A fájdalmamat nem enyhítette, de nagyon jól esett, felfrissített és hidratált.

A málnalevél tea fogyasztását már a 34. héten el lehet kezdeni, de legkésőbb a 36. héten ajánlott, hogy legyen ideje kifejteni a hatását. Kezdetben napi 1-2 csészével, később (38. héttől) pedig amennyi jólesik.Így készítsd el: 2-2,5 dl forró vízhez hozzá kell adnod 1 teáskanál szárított málnalevelet, ezután 10 percig hagyd állni lefedve. A leszűrés után fogyaszthatod is.

Hogyan tudod még támogatni a tested, a szülésre készülésben?

Mozgással: Én úgy gondolom, hogy az egész várandósság alatt jó hatással van a kismama szervezetére a mozgás, a szülésre való készülésben pedig egyes mozgásformák segíthetik a babát, hogy felvegye az optimális testhelyzetet, illetve segíti a beilleszkedését a szülőcsatornába.

Mély guggolások és széles terpeszű ülés: Ezek a pozíciók segíthetnek nyitva tartani a medencét, és elősegíthetik a baba lefelé mozgását. Ezeket lehet akár egy labda segítségével, picit rugózni a labdán, körözni rajta vagy a labdára támaszkodva széles terpeszben guggolni, vagy térdelve előredőlni, így egy pihentetőbb pozícióban tud dolgozni a gravitáció.

Gyakori séták: A séták segíthetnek a medence izmainak erősítésében és lazításában. Illetve a kismamáknak javasolt rendszeres testmozgás alatt nem feltétlenül kell bonyolult dolgokra gondolni, a hosszabb séták friss levegőn is hatékonyak lehetnek. A rendszeres testmozgás amellett, hogy csökkenti a várandós szövődmények kialakulását, támogathatja az élettani szülés folyamatát is, növeli az állóképességet a vajúdás során. Azok a kismamák, akik rendszeresen mozognak a várandósság alatt könnyebben tágulhatnak, illetve az összehúzódások intenzitását is pozitívabban élhetik meg.

Ellazult állapot gyakorlása: Izmok ellazításának gyakorlása. Ez majd nagyon fontos képesség lesz a szülés során. Hogyan?

Például vedd észre magadon ha egy stresszhelyzetben, vagy utána megvannak feszülve az izmaid és tudatosan próbáld meg ellazítani őket, akár egy mély levegő kíséretében. Kezdve az arc, nyak, váll izmaidon át a karjaidig, lábaidig. Szuper motiváció lehet a gyakorlásra, ha arra gondolsz, hogy ennek az ellazulás képességnek nagy hasznát veheted a szülés során is. Segítség lehet a gyakorlásban egy megnyugtató zene, egy relaxációs hanganyag, sőt egy frissítő, lazító kismama masszázs is.

Ha szeretnétek még jobban felkészülni a szülésre, akkor erről és sok másról is szó esik az online szülésfelkészítő workshopomon, ahol azt is körüljárjuk, hogyan lehet egy kórházi szülés szép és meghitt. Azonban ha jobban szereted az offline eseményeket, akkor október utolsó hétvégéjén szervezünk egy komplex szülésre és azt azt követő időszakra felkészítőt. Itt nem csak a várandósság és szülés témáját érintjük, hanem szó lesz szoptatásról, babaápolásról és babaelsősegélyről is.

Meghitt szülés kórházban: https://anyaszult.hu/termek/szulesfelkeszito/

2 napos szülésfelkészítő workshop: https://anyaszult.hu/termek/2-napos-szulesfelkeszito-workshop/

index kép: Pinterest

Facebook
Twitter
Reddit
Tumblr
Email